autobus-z-imigrantamiStarosta miasta Landshut, Peter Dreier, pojechał do Berlina wraz z grupą syryjskich imigrantów, protestując tym samym przeciwko polityce imigracyjnej kanclerz Angeli Merkel. Dreier jest członkiem jej partii, czyli Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej.

Dreier zorganizował autokar w którym umieścił 31 syryjskich imigrantów, i wraz z nimi udał się do Berlina przed siedzibę kanclerz Angeli Merkel. Bawarski starosta twierdzi, że to protest przeciwko polityce imigracyjnej rządu socjaldemokratów i chadeków. Jego zdaniem w Bawarii w ośrodkach dla uchodźców nie ma już miejsc, a rządzący nie rozpoczęli budowy nowych obiektów, a końca fali imigracyjnej jak dotąd nie widać.

Niemiecki samorządowiec już na jesieni głośno protestował przeciwko polityce „otwartych granic”, którą prowadzi Merkel. W rozmowie telefonicznej kanclerz zabroniła jednak Dreierowi organizacji podobnego transportu.

Warto podkreślić, że Dreier jest członkiem Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, a więc kolegą partyjnym niemieckiej kanclerz.

Na podstawie: jungefreiheit.de.