Szwedzka firma Ikea nie zamierza poprzestawać na wspieraniu demonstracji organizowanych przez mniejszości seksualne całej Europie, dlatego rozpoczyna współpracę z agencją Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców. Zyski ze sprzedaży tęczowych toreb w sklepach tej sieci mają być więc przekazywane na potrzeby uchodźców prześladowanych ze względu na swoją orientację.

Torby w kolorze tęczy używanej przez środowiska LGBT mają pojawić się we wszystkich szwedzkich domach towarowych, które kontrolowane są przez koncern Ikea. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży mają trafić następnie do działającego przy ONZ urzędu Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców, aby ten mógł następnie pomagać dzięki nim zboczeńcom uciekającym ze swoich państw.

Szwedzki koncern w swoim oświadczeniu podkreślił, że „stanie w obronie prawa każdej osoby do bycia sobą jest oczywistością, ale niestety nie wszędzie”, dlatego też zmienić ten stan rzeczy może najlepiej sprzedający się produkt firmy. Zdaniem Ikei przedstawiciele mniejszości seksualnych „na co dzień padają ofiarami dyskryminacji, przemocy i gróźb ma całym świecie, stąd ONZ może poprawić ich sytuację dzięki większej ilości dostępnych funduszy na ten cel.

Na podstawie: friatider.se.

Zobacz również: