marsz-szlakiem-ps-minNa 9 lutego (sobota) stołeczne środowisko związane z portalem Phalanx.pl oraz stowarzyszenie Niklot zaplanowały pieszy rajd ulicami Warszawy, mający na celu odwiedzenie i upamiętnienie miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym. Każde z odwiedzonych miejsc zostanie uhonorowane zapalonymi zniczami.

„(…) Chcemy w 150 rocznicę największego z polskich powstań narodowych, przypomnieć o tym zrywie, jego bohaterach i ideałach jakie im przyświecały. Idziemy przez labirynt pokrytych śniegiem warszawskich ulic, aby odnaleźć wśród nich miejsca naznaczone śladami narodowego oporu sprzed 150 lat: manifestacji, starć z rosyjskim okupantem, egzekucji na zdrajcach, tajnych lokali oraz miejsc w jakich zaborca więził i mordował naszych bohaterów” – piszą organizatorzy.

Marsz szlakiem Powstania Styczniowego rozpocznie się o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym. Pomysłodawcy tej inicjatywy apelują do potencjalnych uczestników, aby zabrali ze sobą znicze, polską flagę, a także termos z herbatą i ciepłe obuwie. Szczegółowe informacje uzyskać można pod e-mailem: miasto.nieujarzmione@gmail.com.

Wydarzenie na Facebook’u: facebook.com/events/190257544450448

marsz-szlakiem-ps-plakat