Ambasady Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii tak jak w zeszłych latach wywiesiły na swoich budynkach tęczowe flagi. W ten sposób solidaryzują się one z ruchem LGBT, który właśnie czerwiec obrał za swój „miesiąc dumy”. Obie placówki wyraziły dodatkowo swój smutek z powodu odwołania przez pandemię koronawirusa corocznej „parady równości”.

Ruchy mniejszości seksualnych i innych dewiantów rokrocznie organizują w czerwcu tak zwany „miesiąc dumy”. Jego kulminacją w każdym kraju, w którym ma on miejsce, jest „parada równości”, czyli demonstracja z udziałem odmieńców oraz wspierających ich polityków. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku podobne spędy zostały jednak odwołane.

Ambasady USA i Wielkiej Brytanii wyraziły z tego powodu ubolewanie. „Warszawska Parada Równości odbywałaby się dziś, gdyby nie #COVID19. Przedstawiciele naszej Ambasady dołączyli do Parady w ubiegłym roku. Dziś jesteśmy myślami ze środowiskiem LGBTI+. Prawa człowieka są uniwersalne!” – napisała na swoim koncie na Twitterze amerykańska placówka.

Nad Ambasadą Brytyjską w Warszawie będzie w ten weekend powiewać tęczowa flaga w ten sposób świętujemy #MiesiącDumy #LGBT. Miesiąc Dumy w GB i na całym świecie jest w tym roku obchodzony inaczej niż zwykle, zatem do zobaczenia w przyszłym roku! #PrideMonth #PRIDE2020″ – napisał z kolei Johnatan Knott, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

Na podstawie: twitter.com, wiadomosci.wp.pl.

Zobacz również: