Konserwatywny brytyjski rząd rozpoczyna nową kampanię, której głównym celem ma być zwalczanie „homofobii” w tamtejszych szkołach. W tym celu przeprowadzone zostaną dodatkowe szkolenia nauczycieli pracujących w Wielkiej Brytanii, aby zostali oni tym samym nauczeni szybkiego rozpoznawania i reagowania na przypadku zastraszania homoseksualistów. Ponadto rządzący Torysi chcą zwiększyć nakłady na opiekę zdrowotną dla tego typu osób.

Nową akcję walki z wyimaginowanym problemem „homofobii” zapowiedziała minister Penny Mordaunt z Partii Konserwatywnej, która uważa, że wszyscy ludzie w Wielkiej Brytanii powinni „czuć się bezpieczni i szczęśliwi, będąc tym, kim są, kochać tych, których kochają i żyć bez napiętnowania i strachu”. Właśnie z tego powodu gabinet Theresy May ma zintensyfikować swoje prace na rzecz zwalczania przypadków zastraszania uczniów w szkołach, aby odmieńcy nie musieli obawiać się „dyskryminacji”.

Tym samym blisko milion funtów zostanie przeznaczonych na specjalne szkolenia dla nauczycieli, których celem będzie wyuczenie ich odruchu szybkiego rozpoznawania na przypadki zastraszania homoseksualistów. Dodatkowo Torysi wydadzą kolejny milion funtów na zapewnienie usług zdrowotnych zaspokajających potrzeby osób LGBT, a także kilkaset tysięcy na bliżej nieokreśloną „pomoc grupom społecznym w kontaktach z osobami LGBT”.

Na podstawie: independent.co.uk.