Dzisiaj Chorwację nawiedziło poważne trzęsienie ziemi, szczególnie odczuwane w tamtejszej stolicy. Do pomocy służbom ruszyli między innymi fani Dinama Zagrzeb z grupy „Bad Blue Boys”, którzy uczestniczyli chociażby w operacji ewakuowania jednego ze szpitali. W ostatnich dniach zajmowali się oni również wsparciem dla służby zdrowia walczącej o życie pacjentów z koronawirusem.

O poranku mieszkańcy Zagrzebia i jego okolic zostali obudzeni przez silne trzęsienie ziemi. Jego epicentrum miało miejsce siedem kilometrów na północ od miasta, zaś według wstępnych ustaleń sejsmologów z Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sesjmologicznego wynika, że trzęsienie osiągnęło magnitudę 5,3. Z jego powodu mieszkańcy wylegli na ulice, ponieważ popękały ich domy z których zaczęły spadać betonowe elementy.

Chorwackie media donoszą, że gruzy widoczne są zwłaszcza w centrum stolicy, natomiast wydobyto spod nich nastolatka, który w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Szybko do pomocy służbom mundurowym i medycznym zgłosili się kibice z legendarnej grupy „Bad Blue Boys”. Byli oni zwłaszcza pomocni przy ewakuacji chorych przebywających w szpitalu Petara, w tym również przerażonych kobiet w ciąży.

Od kilku dni fani Dinama pomagają również szpitalowi Dubrava, ponieważ właśnie tam znajdują się osoby hospitalizowane z powodu zarażenia koronawirusem. Kibice pomagali przy ewakuacji osób cierpiących na inne choroby, a także organizowali zbiórki na zakup sprzętu medycznego.

Na podstawie: tportal.hr, index.hr, direktno.hr.