Francuski konserwatysta Nicolas Dupont-Aignan w jednej z przedwyborczych debat przedstawił swoje własne rozwiązania dotyczące imigracji. Szef ugrupowania Powstań Francjo uważa, że jednym z elementów nowej polityki w tej kwestii powinna być kontrola urodzin, którą należałoby wprowadzić w Afryce, aby móc rozwiązać jej problemy ekonomiczne.

Dupont-Aignan w większości kwestii związanych z imigracją nie różni się zasadniczo od Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, dlatego chce przede wszystkim przywrócić kontrolę granic Francji oraz całej Unii Europejskiej. W jego opinii żaden kraj na świecie nie poradził sobie bowiem z tym problemem bez możliwości ochrony swojej narodowej suwerenności.

Ponadto lider partii Powstań Francjo (DLF) zauważył, że Europa staje przed poważnym geopolitycznym wyzwaniem, ponieważ w ciągu następnych 30 lat liczba ludności na kontynencie afrykańskim podwoi się, a więc przybędzie mu ponad miliard mieszkańców. Konserwatywny parlamentarzysta uważa więc za konieczne przerwanie dotychczasowego tabu wokół tej kwestii.

Z tego powodu Dupont-Aignan zaproponował wprowadzenie kontroli urodzin w Afryce. Jego zdaniem właśnie w ten sposób ze swoimi problemami poradziły sobie Chiny, które dzięki odpowiedniemu podejściu do demografii dokonały odpowiedniej transformacji gospodarczej.

Na podstawie: valeursactuelles.com.