Izraelskie lotnictwo zbombardowało kompleks szkolny w Strefie Gazy, zamieszkiwany obecnie przez palestyńskich uchodźców. W ataku zginęło co najmniej dwadzieścia dziewięć osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Siły Obronne Izraela dokonały w ciągu kilku dni dokonały kilku podobnych masakr, atakując chociażby placówkę edukacyjną prowadzoną przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Bomby syjonistycznego lotnictwa spadły na szkołę w Abasan niedaleko Chan Junus w zachodniej części Strefy Gazy, w której przebywają uchodźcy wypędzeni z innych regionów palestyńskiej enklawy. W nalocie zginęło 29 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Wcześniej Izraelczycy zabili Palestyńczyków w dwóch innych placówkach. W sobotę w obozie dla uchodźców Nuseirat w ataku na szkołę prowadzoną przez agencję ONZ-u zginęło szesnaście osób. W tym czasie przebywało w niej ponad dwa tysiące uchodźców.

W niedzielę celem ataku Sił Obronnych Izraela była Szkoła Świętej Rodziny w Gazie, prowadzona przez Łaciński Patriarchat Jerozolimy. Śmierć poniosły w niej cztery osoby.

Na podstawie: france24.com, cnn.com, palinfo.