immigrants-kosGreckie służby zdrowia ostrzegły mieszkańców wyspy Kos na Morzu Śródziemnym przed możliwym wybuchem epidemii cholery. Stwierdzono bowiem przypadek wystąpienia tej choroby u holenderskiego turysty.

79-letni obywatel Holandii został przewieziony z wyspy Kos do szpitala w Atenach, gdzie stwierdzono u niego objawy cholery oraz biegunkę i wysoką gorączkę. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób poinformowało, że prowadzi badania mające na celu potwierdzić wstępną diagnozę, jednocześnie wzywając mieszkańców turystycznej wyspy do surowego przestrzegania zasad higieny przed spożyciem posiłków.

Wyspa Kos jest obecnie celem podróży tysięcy imigrantów z Syrii, Iraku i Afganistanu, co jest ważne zwłaszcza w kontekście wrześniowego wybuchu epidemii cholery w Iraku. Greccy urzędnicy twierdzą więc, że choroba holenderskiego turysty może mieć związek z kryzysem imigracyjnym.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, ostatni przypadek cholery w Grecji wykryto w 1993 r., a po raz przedostatni w 1986 r.

Na podstawie: news.yahoo.com.