Demokratyczna kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez wprost skrytykowała politykę imigracyjną prowadzoną przez jej partyjnego kolegę, amerykańskiego prezydenta Joe Bidena. Jej zdaniem jego działania są „nieludzkie”, bo zakładają zniechęcanie obcokrajowców do ubiegania się o azyl na granicy Stanów Zjednoczonych.

Ocasio-Cortez w ubiegłym roku została najmłodszą deputowaną w historii Izby Reprezentantów USA. Przede wszystkim jest jednak znana jako czołowa działaczka skrajnie lewicowego skrzydła Partii Demokratycznej. Coraz częściej jej frakcja otwarcie krytykuje politykę prowadzoną przez Bidena, co ma związek głównie z jego aktywnością w zakresie imigracji.

Amerykański prezydent nie tylko podtrzymał bowiem skrajnie niskie limity liczby azylantów, którzy będą w najbliższym czasie przyjęci przez Stany Zjednoczone, ale dodatkowo próbuje zniechęcić imigrantów do przyjeżdżania na granicę USA z Meksykiem. Od kilku miesięcy trwa na niej duży kryzys, spowodowany głównie wcześniejszymi zapowiedziami Bidena choćby w kwestii amnestii dla nielegalnych imigrantów przybywających już w Ameryce.

Działania Bidena zostały teraz skrytykowane w programie telewizyjnym przez Ocasio-Cortez. Kongresmenka uważa, że polityka imigracyjna Białego Domu jest „nieludzka”, bo Stany Zjednoczone są gotowe użyć przemocy przeciwko osobom próbującym się do nich przedostać. Poza Bidenem skrytykowała ona lewicową wiceprezydent Kamalę Harris, która powiedziała imigrantom wprost, aby nie przyjeżdżali do USA.

Na podstawie: breitbart.com.