Siedmiu imigrantów usłyszało zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Serwis Człuchów.naszemiasto.pl poinformował, że 1 stycznia policja w związku z zajściem aresztowała Gruzinów Kolumbijczyków i Wenezuelczyków, którzy na co dzień pracują w jednym z przedsiębiorstw w Przechlewie na Kaszubach.

Z relacji mediów i samej policji wynika, iż w Nowy Rok około godziny 4 nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o dużej bójce w Przechlewie. Według policjantów wśród obcokrajowców doszło do „nieporozumienia”, co dla trzech z nich zakończyło się hospitalizacją.

Funkcjonariusze z komendy w Człuchowie zatrzymali łącznie siedem osób. Usłyszały one zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara do ośmiu lat więzienia. Cudzoziemcy w wieku od 23 do 49 lat otrzymali zakaz opuszczania Polski.

W międzynarodowej awanturze wzięli udział imigranci zarobkowi. Według witryny Człuchów.naszemiasto.pl mieszkają oni w Przechlewie w województwie pomorskim, a na co dzień są zatrudnieni w jednym z miejscowych przedsiębiorstw.

Na podstawie: czluchow.naszemiasto.pl, zawszepomorze.pl, czluchow.policja.gov.pl.

Zobacz również: