W nocy z soboty na niedzielę w Gnieźnie doszło do starcia pomiędzy imigrantami pochodzącymi z państw Ameryki Południowej. Zakończyła się ona dźgnięciem nożem jednego z Argentyńczyków przez Kolumbijczyka. To nie pierwsza ostra awantura z użyciem niebezpiecznych narzędzi, w którą zamieszani byli przebywający w naszym kraju Latynosi.

Z relacji mediów wynika, że Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie w późnych godzinach nocnych otrzymała informację o kłótni, mającej miejsce w jednym z lokali mieszkalnych w centrum wielkopolskiego miasta. Na miejscu obecni byli obywatele Argentyny i Kolumbii.

Jeden z obcokrajowców, 45-letni Argentyńczyk, został ugodzony nożem przez 50-letniego Kolumbijczyka i trafił do szpitala. Sprawa jest badana pod kontem przepisów na temat naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni.

W naszym kraju w ciągu ostatniego roku dochodziło już do przypadków bójek między Latynosami. W sylwestrową noc w Przechlewie w województwie pomorskim zatrzymano kilku Wenezuelczyków, Kolumbijczyków i Gruzinów pracujących w tej miejscowości. W listopadzie ubiegłego roku podczas awantury między Kolumbijczykami zmarł jeden z nich.

Na podstawie: rmf24.pl, weekendfm.pl, radiopoznan.fm.

Zobacz również: