Materiał zamieszczony na oficjalnej stronie Londynu wywołał prawdziwą burzę w Wielkiej Brytanii. Na witrynie internetowej pojawiło się bowiem zdjęcie czteroosobowej białej rodziny, a pod nim napis „biała rodzina to nie prawdziwi londyńczycy”. Pochodzący z Indii burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan twierdzi teraz, że materiał został publicznie zaprezentowany „przez pomyłkę”.

Na oficjalnej stronie internetowej miasta Londyn opublikowany został poradnik dotyczący form przedstawiania jego burmistrza. Wynika z niego, że polityk Partii Pracy ze względów marketingowych ma być prezentowany,, gdy znajduje się wśród ludzi, a nie podczas pracy za biurkiem.

Jednocześnie na zdjęciach z Khanem zachowana ma być „różnorodność”, która będzie odzwierciedlała strukturę demograficzną stolicy Wielkiej Brytanii. Z tego powodu w poradniku znalazło się sformułowanie „biała rodzina to nie prawdziwi londyńczycy”, zilustrowane zdjęciem dwójki białych rodziców i ich dzieci.

Szczególnie ten fragment poradnika wywołał duże kontrowersje. Zdaniem jego krytyków materiał jest rasistowski, dlatego według Partii Konserwatywnej burmistrz Londynu zajmuje się w ten sposób dzieleniem ludzi.

Przedstawiciele londyńskiego ratusza twierdzą, że materiał pojawił się na jego witrynie internetowej „przez pomyłkę”, a miał się jej dopuścić jeden z pracowników. Ma więc nie odzwierciedlać stanowiska Khana i jego urzędników.

Na podstawie; dailymail.co.uk, interia.pl.