Od kwietnia mBank podwyższy stare i wprowadzi nowe opłaty, w ten sposób starając się zniechęcić swoich klientów do posługiwania się gotówką. Internauci szybko zauważyli, że bank będzie zabierał więcej pieniędzy Polakom, natomiast Ukraińcy przybyli do Polski po lutym 2022 roku nie zostaną objęci nowymi stawkami.

Wprowadzenie zmian w cenniku mBanku oficjalnie tłumaczone jest wzrostem cen towarów i usług. Podwyżki obejmują głównie wszelkie czynności związane z wypłatą gotówki. W czerwcu bank zacznie z kolei pobierać opłaty za wypłacanie pieniędzy z bankomatu przy użyciu BLIK-a.

Wypowiadający się dla portalu Money.pl Michał Sobolewski z Domu Maklerskiego BOŚ uważa, że podwyżki opłat są związane ze wzrostu kosztów obsługi gotówki. Banki starają się w związku z tym zniechęcać klientów do korzystania z papierowego pieniądza.

Internauci są oburzeni zmianami nie tylko z powodu podwyżki opłat. Zauważają, że nowy cennik nie będzie obowiązywał obywateli Ukrainy, posiadających eKonto osobiste UA. Przedstawiciele mBanku twierdzą, że stosują się w tej sprawie do zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego, która w marcu 2022 roku zaleciła, aby nie pobierać opłat od uchodźców.

Na podstawie: wp.pl, money.pl.