Kancelaria Prezesa Rady Ministrów pochwaliła się w mediach społecznościowych faktem przyjęcia już ponad miliona imigrantów, mających zasilać przedsiębiorstwa działające na terenie Polski. Premier Mateusz Morawiecki mówił o tym również w czasie swojej wizyty w Japonii, podając dodatkowo informację o rzekomym powrocie do kraju Polaków pracujących w Europie Zachodniej.

Na koncie Twitter’owym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się grafika nawiązująca do danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z 2017 roku. To właśnie z tych statystyk wynika, że Polska jest krajem przyjmującym u siebie najwięcej tymczasowych imigrantów zarobkowych na całym świecie. Ich liczba była wówczas szacowana na prawie 1,1 miliona osób.

Szef rządu pochwalił się wspomnianymi danymi także odwiedzając Japonię, choć w Polsce partia rządząca i przychylne jej media starają się przemilczeć ten niewygodny temat. Morawiecki powiedział w Tokio, że Polska przyjmuje najwięcej imigrantów spośród wszystkich państw OECD, a ponadto rzekomo do naszego kraju wracają też osoby emigrujące wcześniej na Zachód w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Dane dotyczące liczby imigrantów przebywających w Polsce znacząco się od siebie różnią. Nie zmienia to jednak faktu, że według OECD w Polsce przyjęto w ostatnich latach więcej obcokrajowców niż w Stanach Zjednoczonych czy w Niemczech.

Na podstawie: wp.pl, twitter.com.