Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyśle więcej pracowników do swoich placówek w Azji, a być może otworzy nawet nowy konsulat w Bangladeszu. Według radia RMF FM rząd Mateusza Morawieckiego chce w ten sposób usprawnić procedury ściągania do Polski azjatyckich imigrantów. Tylko na początku tego roku w województwie mazowieckim pozwolenie na pracę otrzymało blisko 16 tysięcy osób z Azji.

Portal internetowy wspomnianej rozgłośni informuje, że kierowany przez Zbigniewa Raua resort spraw zagranicznych pracuje nad przyspieszeniem procedur ułatwiających dalszy napływ imigrantów. Ma to być spowodowane zapotrzebowaniem sadowników i właścicieli firm transportowych na zagranicznych pracowników.

W związku z tym MSZ planuje w najbliższym czasie wysłanie dodatkowych pracowników do polskiej ambasady w Indiach, a także otwarcie konsulatu lub nawet ambasady w Ludowej Republice Bangladeszu. Dzięki tym krokom resort dyplomacji mógłby szybciej wydawać wizy dla azjatyckich imigrantów.

Od czerwca na terenie naszego kraju mają natomiast zacząć prace dwa nowe centra wizowe w Łodzi i Kielcach. Ich podstawowym zadaniem ma być tłumaczenie wniosków wizowych napływających spoza Europy.

RMF FM zauważa, że od początku roku jedynie w województwie mazowieckim pozwolenie na pracę otrzymało 800 imigrantów z Afryki oraz blisko 16 tys. z państw azjatyckich pokroju Turcji, Indii, Nepalu, Uzbekistanu czy Filipin.

Na podstawie: rmf24.pl.

Zobacz również: