Imam Nezar Charif z warszawskiej Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej przyznał w wywiadzie z portalem Onet, że społeczność wyznawców sunnickiego islamu w stolicy naszego kraju znacznie się rozrosła. Właśnie dlatego już istniejące meczety są zbyt małe, aby pomieścić wszystkich wiernych, którzy są zainteresowani odbywającymi się w nich modlitwami.

Wczoraj w Warszawie odbywały się spotkania muzułmanów związane z ich najważniejszym świętem, czyli Id al-Adha, upamiętniające złożenie przez Abrahama ofiary w postaci własnego syna. Z tej okazji dziennikarze portalu Onet.pl postanowili odwiedzić stołeczną społeczność wyznawców islamu, związanych z działającą w Warszawie sunnicką Muzułmańską Gminą Wyznaniową.

Imam Chafir w rozmowie z dziennikarzem Onetu przyznał, że obecna infrastruktura stała się już zbyt mała dla miejscowych muzułmanów, dlatego w planach jest rozbudowa meczetu przy ulicy Wiertniczej, albo też budowa nowej świątyni. Dotychczasowa może pomieścić zaledwie tysiąc osób, podczas gdy w ten weekend wyznawcy islamu wynajęli na swoje święto halę przeznaczoną dla blisko dwóch tysięcy osób.

Chafir przyznał, że na razie środowisko warszawskich muzułmanów nie ma wystarczających środków, aby zrealizować plany, ale podkreśla, iż ich populacja zwiększa się i każdy ze stołecznych meczetów nie jest już w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych.

Na podstawie: onet.pl.