Duże kontrowersje w Holandii wzbudziła niedawno realizacja nowego programu telewizyjnego, w którym dorośli rozbierają się do naga przed nieletnimi. Z pewnością będą one jeszcze większe, po tym jak uczestnik duńskiej edycji formatu „Ultra smider tojet” został właśnie skazany za pedofilię.

Sąd w duńskim Glostrup skazał na dziewięć miesięcy więzienia 41-letniego mężczyznę. Został on uznany winnym wszystkich zarzucanych mu czynów, a więc molestowania osoby nieletniej, posiadania blisko trzech tysięcy zdjęć pornograficznych i filmów z udziałem nieletnich. Pedofil jesienią ubiegłego roku występował w kontrowersyjnym programie „Ultra smider tojet”.

Duńska produkcja miała na celu „promowanie pozytywnego nastawienia do ciała” oraz „rozwiewała wątpliwości dotyczące organów płciowych”. W jej trakcie 11-letnie dzieci zadawały różnego rodzaju pytania dorosłym, którzy rozbierali się przed nimi całkowicie do naga. Sam producent twierdzi, że obie strony były od siebie oddzielone, dlatego skazany mężczyzna nie molestował żadnego uczestnika programu.

Format „Ultra smider tojet” nie wzbudził większych kontrowersji w Danii, czego nie można jednak powiedzieć o Holandii. Spora część polityków wzywała holenderską telewizję publiczną do zaprzestania prac nad programem, bo może on prowadzić do normalizacji pedofilii.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl, politiken.dk.

Zobacz również: