ftf227 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja amatorskiego turnieju sportów walki First To Fight (FTF), na którym swoje możliwości we własnym gronie przetestować będą mogli nacjonaliści. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

Wszystkie walki na pierwszej edycji First To Fight (FTF) odbędą się na zasadach amatorskich sparingów. Nie potrzeba do nich badań lekarskich, w poszczególnych formułach wymagane jednak będą stosowne ochraniacze (np. kask bokserski czy ochraniacze na goleń). Przewidziane formuły, w których odbędą się sparingi to Boks, K1, MMA oraz BJJ (GI i no-GI).

Uczestnicy dobierani są pod kątem umiejętności (początkujący, średnio-zaawansowani, zaawansowani) oraz wagi. W formułach K1 i Boks początkujący stoczą dwie dwuminutowe rundy, średnio-zaawansowani i zaawansowani – trzy rundy. W MMA zaplanowano jedną pięciominutową rundę (+ ewentualna dogrywka), zaś w BJJ sześć minut kulania po macie (+ ewentualna dogrywka). Wymogiem wzięcia udziału w turnieju jest czynne uprawianie danej dyscypliny sportu.

Patronat nad inicjatywą FTF objęły zbliżone ideowo federacje White Rex oraz Pride France. Szczegółowe informacje o turnieju śledzić można na fanpage’u organizatorów: facebook.com/TurniejFTF.