Przedstawiciele irańskich władz przekazali życzenia chrześcijanom obchodzącym Boże Narodzenie. Prezydent Hasan Rowhani zwraca uwagę, że słuchanie się nauk Jezusa Chrystusa mogłoby pomóc światu w rozwiązaniu jego problemów. Na przyjaźń i miłość między narodami liczy również dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Jak co roku władze Islamskiej Republiki Iranu wysłały list do Ojca Świętego, a także przekazały życzenia chrześcijanom na całym świecie. Rowhani napisał więc, że „naśladowanie cnót Jezusa Chrystusa może pomóc światu w rozwiązywaniu problemów społecznych”. Według irańskiej głowy państwa, analiza żywota Chrystusa wskazuje na „nieskończoność jego dobroci i tolerancji”, stąd może posłużyć do stawienia czoła dzisiejszym wyzwaniom społecznym i kulturowym.

Rowhani dodał, że „Jezus Chrystus jest posłańcem monoteizmu, miłości i zwiastunem wolności”. Ma on więc nadzieję na lepszą sytuację w przyszłym roku, a przede wszystkim na pokonanie pandemii koronawirusa. Jednocześnie irański prezydent życzył zdrowia i sukcesów papieżowi Franciszkowi oraz ludziom na całym świecie.

Z przesłaniem do wyznawców Chrystusa wystąpił także generał Mohammad Bagheri, dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. „Niewątpliwie podążanie za naukami religijnymi Jezusa Chrystusa wiąże się z obietnicą pokoju, sprawiedliwości, szczerości i zbawienia dla ludzkości”. Szef sztabu irańskiego wojska dodał, że pokonanie COVID-19 może uczynić nowy rok „pełnym dobroci, empatii, przyjaźni oraz miłości między narodami i krajami”.

Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif przypomniał znaczenie Jezusa Chrystusa dla muzułmanów. Jest on więc czczony przez wyznawców islamu jako wielki prorok, dlatego jego narodziny są radosną nowiną dla całej ludzkości. Z tej okazji Zarif przekazał świąteczne życzenia chrześcijanom na całym świecie.

Na podstawie: en.mehrnews.com, ifpnews.com,