godna-emerytura-dla-kazdegoPrezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakładającą przywrócenie wieku emerytalnego do stanu sprzed reformy wprowadzonej przez Platformę Obywatelską. Tym samym od 1 października 2017 r. powróci wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn oraz 60 lat dla kobiet.

Duda po podpisaniu nowelizacji ustawy przywracającej poprzedni wiek emerytalny podkreślił, że była to jedna z jego najważniejszych obietnic w trakcie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej, a był o nią również pytany przez Polaków przychodzących na jego wiece wyborcze. Prezydent zwrócił uwagę, że cała sprawa zaczeła się blisko pięc lat temu, kiedy ówczesny premier Donald Tusk twierdził, iż nigdy nie podwyższy wieku emerytalnego, po czym bez konsultacji społecznych wycofał się ze złożonej obietnicy. Dodatkowo prawami obywateli nie był zainteresowany Trybunał Konstytucyjny, który z korzyścią dla PO nie zdecydował się zakwestionować zmian w prawie.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała po uroczystości, że rząd Beaty Szydło stwierdził, iż stan zdrowia Polaków nie pozwala pracować im do 67. roku życia. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda mówił za to o przywracaniu godności pracownikom, ponieważ to oni a nie politycy będą decydować o tym, kiedy przejdą na emeryturę.

Na podstawie: money.pl.