cyganiePo niedawnych dobrodziejstwach ze strony Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, który chciał opłacić limanowskim Cyganom kary w wysokości 300 000 złotych za samowole budowlane, media lokalne, tym razem w Puławach, obiega inny temat marnotrawstwa pieniędzy podatników na tę rzekomo wykluczoną grupę społeczną.

Puławy wydały już 2 000 000 złotych na „program aktywności lokalnej” skierowany do miejscowych Cyganów. Program, mający na celu pomóc temu środowisku wyjść z zaklętego kręgu bezrobocia i ciągłego żerowania na pomocy socjalnej, okazał się totalny niewypałem. Od siedmiu lat żaden objęty tym programem Cygan nie podjął pracy, ani nie przestał pobierać zasiłków. Nie udało się też w żaden sposób wykrzewić patologii kulturowych obecnych w tym środowisku.

W dyskusji na łonie rady miasta radni mówią wprost: Cyganie nie mają żadnej ambicji, aby cokolwiek zmienić w swojej sytuacji, nikt nie chce się wyrwać z środowiska i dać przykładu innym.

Rok temu puławskie środowiska narodowe zwracały uwagę miejskim władzom oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, że pieniądze przekazywane cygańskim rodzinom są marnotrawione, a niejednokrotnie zasiłków w ogóle nie powinno się przyznawać, jak w przypadku rodzin notorycznie uchylających się od obowiązku posyłania potomstwa do szkoły.

Zwrócono również uwagę na pedofilski proceder w cygańskich rodzinach zastępczych, które również uzyskują pomoc ze strony miasta i miejscowego MOPS, przy całkowitej zmowie milczenia ze strony władz w przypadkach, kiedy 14-16-letnie dziewczęta umiejscowione w takich rodzinach zachodziły w ciążę. Na zapytania puławskich narodowców dotyczące tego i innych przypadków nadużyć związanych z przesadnym finansowaniem miejscowych Cyganów, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wystosował jedynie zdawkowe i wymijające odpowiedzi na piśmie.

na podstawie: e-wspolnota.com

Zobacz również:
– Limanowa: Urząd Wojewódzki chce zapłacić Cyganom 300 000 złotych za samowolę budowlaną