szwecja-imigSzwedzka policja bada sprawę kolejnego morderstwa, do jakiego miało dojść w ośrodku dla imigrantów w regionie Dalarna. To już czwarta zbrodnia do jakiej doszło w podobnej placówce w kraju zmagającym się z największym w historii kryzysem imigracyjnym.

Policja została powiadomiona o zgonie w czwartek popołudniu, poinformowana przez kierownictwo ośrodka dla uchodźców w miejscowości Rättvik w regionie Dalarna w środkowej części Szwecji. Mężczyzna został wcześniej przywieziony do miejscowego lekarza z poważnymi ranami kłutymi, a jego życia nie udało się uratować. Imigrant był mieszkańcem dawnego hotelu, przemianowanego niedawno na ośrodek dla uchodźców przybywających do Szwecji w związku z kryzysem imigracyjnym w Unii Europejskiej.

Na terenie prowizorycznego ośrodka zakwaterowanych jest 85 osób, w tym żona i dzieci ofiary. Policjanci prowadzą obecnie czynności mające wyjaśnić jak doszło do morderstwa i kto jest jego sprawcą.

W tym roku w ośrodkach dla imigrantów doszło do trzech innych zbrodni. Ogółem w ubiegłym roku odnotowano blisko 322 przestępstw dokonanych na terenie tego typu placówek.

Na podstawie: thelocal.se.