Szesnastoletni Kanadyjczyk został zawieszony w prawach ucznia przez Katolickie Liceum im. Św. Józefa w kanadyjskiej prowincji Ontario. Nastolatek krytykował bowiem decyzję szkoły o stworzeniu „transpłciowych toalet”, a dokładniej możliwości korzystania z pomieszczeń przeznaczonych dla dziewcząt przez „osoby identyfikujące się jako transpłciowe dziewczęta”.

Josh Alexander po raz pierwszy został wyrzucony z placówki w listopadzie ubiegłego roku. W lutym ponownie próbował uczęszczać na zajęcia, ale dyrekcja szkoły wezwała policję i z powodu zawieszenia w prawach ucznia 16-latek trafił do aresztu za wtargnięcie do budynku.

Uczeń katolickiego liceum w Ontario jest represjonowany za swoją krytykę „transpłciowych toalet”. Szkoła w ubiegłym roku zezwoliła bowiem „transpłciowym dziewczętom” na uczęszczanie do pomieszczeń nominalnie przeznaczonych jedynie dla dziewcząt.

Młode kobiety miały zresztą skarżyć się na jednej z lekcji, że z ich toalet korzystają osoby płci męskiej. Wówczas Alexander jako praktykujący baptysta wyraził swoją opinię na ten temat, cytując przy tej okazji słowa Biblii odnoszące się do istnienia jedynie dwóch płci.

Na podstawie: catholicnewsagency.com.