Telewizja Polska zapowiedziała emisję swojego nowego programu „Ameryka da się lubić”, wzorującego się na formacie znanym z show „Europa da się lubić”. Audycja emitowana w pierwszym dziesięcioleciu bieżącego wieku miała propagandowy charakter zachwalający Unię Europejską, tymczasem nowa produkcja TVP będzie oczywiście poświęcona Stanom Zjednoczonym.

Pierwsze informacje na temat nowego programu TVP pojawiły się już w połowie marca, natomiast teraz wiadomo już, że będzie on emitowany na antenie telewizyjnej Dwójki już od 6 czerwca. Będzie on gościć na ekranach telewidzów w każdą sobotę od godziny 20, czyli w porze największej oglądalności. Od paru miesięcy prowadzono z kolei castingi na uczestników programu.

Zapraszano na nie przede wszystkim osoby, posiadające obywatelstwo Stanów Zjednoczonych, mówiące przynajmniej w stopniu komunikatywnym w języku polskim oraz aktualnie mieszkające w naszym kraju. W każdym odcinku wystąpi przynajmniej jeden Amerykanin, a ponadto w programie będą brali udział eksperci opowiadający o zwyczajach i kulturze USA. Ponadto format ma na celu popularyzację wiedzy o Ameryce.

„Ameryka da się lubić” ma zastąpić popularne show „Europa da się lubić”, które było emitowane w latach 2003-2008 oraz po krótkiej reaktywacji w ubiegłym roku. Główną ideą programu poświęconego naszemu kontynentowi była tak naprawdę pro-unijna propaganda, dlatego od nowego formatu można z pewnością oczekiwać podobnego wymiaru względem wielkiego brata zza oceanu.

Na podstawie: wirtualnemedia.pl.