chrzescijanski-cmentarz-izraelArabski cmentarz chrześcijański w północnym Izraelu padł ofiarą ataku wandali, którzy zniszczyli część nagrobków i wysmarowali je obraźliwymi napisami. W ostatnim czasie rośnie liczba ataków żydowskich ekstremistów na miejsca związane z religią chrześcijańską.

Do zdradzenia doszło w miejscowości Kafr Jasif w północnym Izraelu. Na miejscowym cmentarzu dla arabskich chrześcijan nieznani sprawcy zniszczyli część nagrobków i napisali na nich obraźliwe hasła w języku arabskim. Policja bada obecnie całą sprawę, stąd dokładne motywy sprawców nie są znane. Zdaniem izraelskich mediów incydent jest związany z rosnącymi nieporozumieniami pomiędzy żydowskimi mieszkańcami Izraela i wyznawcami innych religii.

W tym roku doszło do kilku incydentów, których sprawcami byli żydowscy ekstremiści. W styczniu na murach klasztoru Benedyktynów w Jerozolimie pojawiły się napisy obrażające Jezusa, we wrześniu w tym samym mieście zakłócono konferencję miejscowych organizacji chrześcijańskich, natomiast w listopadzie w wyniku podpaleń ucierpiały dwa starożytne grobowce znajdujące się koło Starego Miasta w Jerozolimie. W przeszłości chrześcijanie stanowili w Izraelu dużą populację, lecz obecnie stanowią oni jedynie 1,9 proc. całej populacji tego kraju.

Na podstawie: christiantoday.com, timeosfisrael.com.