white-rexKilka lat temu z inicjatywy rosyjskich nacjonalistów zrodził się projekt White Rex, początkowo w formie małej, wspierającej poszczególne nacjonalistyczne działania firmy odzieżowej, stopniowo rozwijając się w kierunku turnieju mieszanych sportów walki. Dzisiaj organizowane przez grupę White Rex turnieje MMA „Duch Wojownika” to wielkie, profesjonalne gale sportowe, w których udział liczy się do bilansów zawodniczych i które coraz częściej transmitowane są na sportowych kanałach telewizyjnych w Rosji. Mamy przyjemność zaprezentować tłumaczenie manifestu nacjonalistów skupionych wokół tego projektu, szczegółowo wyjaśniającego przyświecające im cele. Zapraszamy do lektury.

***

White Rex – Doktryna

Założeniem rycersko – arystokratycznych ocen jest potężna cielesność,

kwitnące, bogate, aż przelewne zdrowie, a zarazem to, co jest warunkiem

ich utrzymania, więc wojna, przygody, łowy, taniec, igrzyska i w ogóle

wszystko, w czym tkwi silna, swobodna, radosna czynność.

Friedrich Nietzsche

White Rex jest rosyjską marką odzieży młodzieżowej i sprzętu sportowego. Oprócz tego, White Rex organizuje turnieje sportowe i wydarzenia kulturalne, sponsoruje zawodników sportów walki, wspiera grupy muzyczne. Część pieniędzy przeznaczona jest na słuszne cele. White Rex to cały projekt, który łączy ludzi z podobnymi poglądami i przekonaniami, nie ma w nim miejsca dla postronnych.

W stosunkowo krótkim okresie White Rex osiągnął znaczący sukces na drodze od młodego i ambitnego projektu do wiodącej marki z rozpoznawalną nazwą i dobrą reputacją. Dziś White Rex stał się integralną częścią ulicznej mody, a sprzęt sportowy marki White Rex coraz częściej widać na ekranach telewizorów, w ringach i salach sportowych.

Oddzielną uwagę White Rex poświęca wizualnemu „podaniu” – nad oryginalnym projektem pracuje cały zespół dizajnerów. White Rex ze szczególną odpowiedzialnością podchodzi nie tylko do projektowania odzieży, lecz również do produkcji materiałów medialnych; profesjonalne zestawy zdjęć, oryginalne plakaty, strona internetowa i oczywiście film promocyjny, który stał się popularny w sieci odróżniając tym samym WR od większości podobnych projektów.

Latem 2013 roku obchodziliśmy drugą rocznicę inicjatywy sportowej White Rex, pod egidą której, od 2011 roku, regularnie prowadzimy nasze turnieje serii „Duch Wojownika” i pomimo trudności raz po raz nasza flaga powiewa nad nowymi miastami i państwami.

Seria turniejów „Duch Wojownika” stała się unikalnym zjawiskiem na rosyjskiej scenie sportów walki, po raz pierwszy organizując zawody dla ludzi o zbliżonych poglądach na wysokim poziomie i regularnie. Daliśmy możliwość setkom młodych zawodników poczuć smak prawdziwej walki na dużym ringu i pomogliśmy zwycięzcom zrobić pierwszy krok na drodze wejścia na profesjonalny Olimp. Zwycięstwo w naszym turnieju, które jest uznawane nie tylko przez rosyjskie federacje MMA, takie jak M–1 czy ProFC, ale także przez największy na świecie statystyczny portal o MMA, www.sherdog.com, stało się prestiżowym wydarzeniem nie tylko wśród szerokiego kręgu ludzi o podobnych poglądach, lecz również ważnym etapem w karierze początkującego sportowca.

Oprócz czysto sportowych osiągnięć, turniej miał ogromny wkład w popularyzację zdrowego stylu życia i słusznych wartości w środowisku aktywnej młodzieży, a godna atmosfera i wspólnota przekonań uczestników przyczynia się do tworzenia przyjacielskich kontaktów między kolegami z różnych miast i regionów.

Białe narody Europy pod naciskiem propagandy obcych wartości straciły Ducha Pioniera, Ducha Żołnierza, Ducha Wojownika! Jedno z podstawowych zadań White Rex polega na tym, żeby odrodzić tego Ducha. Nowoczesne społeczeństwo wychowuje mieszczuchów i konsumentów, my zaś chcemy zobaczyć Wojowników, ludzi silnych moralnie i fizycznie!

Źródło: white-rex.com/doctrine
Tłumaczenie: W. / autonom.pl