Włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini nakazał przywrócić w urzędach normalne formularze, zawierające określenia „matka” i „ojciec” zamiast wprowadzonych przez lewicę pojęć „rodzic 1” i „rodzić 2”. Ponadto lider Ligi zapowiedział obronę tradycyjnego modelu rodziny, dlatego na koniec swoich rządów chce pochwalić się większą liczbą narodzin, aby przełamać kryzys demograficzny.

Salvini w rozmowie z jedną z katolickich gazet poinformował, że nakazał zmianę formularzy wniosków o wydanie dowodu tożsamości dla dzieci, aby ponownie zawierały one normalne określenia rodziców. Lewicowo-liberalny rządy wprowadziły bowiem dokumenty, w których widniały pojęcia „rodzic 1” oraz „rodzic 2”, co motywowano założeniami ideologii gender oraz chęcią otwarcia furtki do faktycznego zalegalizowania adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Jednocześnie włoski wicepremier zapowiedział, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby bronić tradycyjnej rodziny, a nade wszystko zwiększyć liczbę narodzin Włochów. Przełamanie kryzysu demograficznego ma być możliwe dzięki odpowiedniemu systemowi podatkowemu i gospodarczemu, zaś działania tego typu mają zapewnić Włochom spokojną przyszłość. Salvini nie zgodzi się przy tym na legalizację adopcji dzieci przez homoseksualistów oraz surogatek.

Na podstawie: ilprimatonazionale.it.