We francuskim Rennes konieczne było odwołanie konferencji organizowanej przez stowarzyszenie Alliance Vita. Do odbycia się dyskusji na temat sensu życia nie dopuściły feministki i wspierający ich lokalny ruch LGBT, zarzucający wspomnianej organizacji „homofobię” i „seksizm” z powodu jej krytyki aborcji, „małżeństw” homoseksualnych i sztucznego zapłodnienia dla par jednopłciowych.

Konferencja „Jaki jest sens życia?” miała odbyć się w jednym z publicznych budynków należących do miasta Rennes. Ataku na lokal dokonała jednak około setka działaczek feministycznych oraz przedstawicieli ruchu LGBT, którzy wtargnęli na salę w której miała odbyć się dyskusja na wspomniany wyżej temat. Z tego powodu ostatecznie organizatorzy zdecydowali się na odwołanie wydarzenia.

Środowiska feministek i homoseksualistów twierdziły, że organizacja Alliance Vita nie powinna organizować konferencji, ponieważ promuje ona „homofobię” i „seksizm”. Dodatkowo zagroziły one miejskim włodarzom regularnym przerywaniem podobnych wydarzeń, gdy będą one odbywać się w miejscach należących do miasta.

Alliance Vita po tym zdarzeniu poinformowało, że ósemka działaczy stowarzyszenia została zaatakowana fizycznie przez przedstawicieli wyżej wspomnianych środowisk. Byli oni bici i zostali potraktowani gazem pieprzowym, a ponadto zniszczono lub ukradziono przygotowane przez nich materiały. U jednej z osób lekarze orzekli trzydniową niezdolność do pracy.

Alliance Vita jest stowarzyszeniem zajmującym się przede wszystkim organizacją warsztatów dotyczących ochrony życia. Na swoich debatach porusza ono tematy związane z bioetyką, rodziną oraz końcem życia. Środowiska lewicowe i liberalne atakują Alliance Vita z powodu jego krytycznego spojrzenia na „małżeństwa” homoseksualne, aborcje czy legalizacje zabiegów in vitro dla związków homoseksualnych.

Na podstawie: lefigaro.fr.