Niemiecki Związek Piłki Nożnej zamierza utworzyć w przyszłym roku punkt kontaktowy do spraw różnorodności płci. W ten sposób federacja chce działać na rzecz zmiany podejścia środowiska piłkarskiego, które wciąż ma nie akceptować w pełni mniejszości seksualnych. Za wspomniany punkt odpowiedzialny będzie zaś przedstawiciel ruchu LGBT.

Z dniem 1 stycznia 2020 roku Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) ma uruchomić krajowy punkt kontaktowy i doradczy, mający na celu wspomaganie szeroko pojętych mniejszości seksualnych. Wiceprezes DFB, Günter Distelrath, uzasadnia utworzenie takiego miejsca zbyt niską akceptacją dla różnorodności płci i orientacji seksualnych w piłce nożnej, a także w całym niemieckim sporcie.

Za prowadzenie powyższej inicjatywy ma odpowiadać Krajowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów w Niemczech. Jego przedstawiciele twierdzą, że każda osoba powinna być akceptowana w środowisku futbolowym. Niemiecka piłka nożna ma stać się więc jeszcze bardziej różnorodna i niedyskryminująca. Do tego potrzebne jest jednak „dalsze zwiększanie świadomości różnorodności seksualnej i płciowej”.

Federacja naszych zachodnich sąsiadów jest znana z promowania poprawności politycznej. Choćby w lecie bieżącego roku DFB przeprowadziło akcje dotyczącą „walki z rasizmem”, zaś od lat angażuje się ono we wszelkie inicjatywy wymierzone w „dyskryminację”.

Na podstawie: jungefreiheit.de.