Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin poinformował o zakończeniu prac nad nowymi zmianami w prawie. Mają one zapewnić przedsiębiorcom dopływ pracowników z zagranicy. Według Gowina nowe propozycje rządu Mateusza Morawieckiego jeszcze bardziej ułatwią zatrudnianie obcokrajowców w Polsce.

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowywało od dłuższego czasu pakiet zmian dla polskich firm. Strategia mająca wspomagać przedsiębiorców i miejsca pracy zakłada głównie rekompensowanie im strat wynikających z pandemii koronawirusa. Rząd ma więc zapewnić pomoc finansową, zwolnienie ze składek ubezpieczeniowych czy dopłaty do wynagrodzeń pracowników.

To jednak nie koniec założeń polityki Gowina dla polskiego biznesu. Miał on również ukończyć pracę nad dokumentem dotyczącym „przemyślanej polityki migracyjnej”. Zakłada on przede wszystkim wprowadzenie ułatwień w zatrudnianiu obcokrajowców w branżach, które mają rzekomo najbardziej odczuwać brak pracowników. Według wiceszefa rządu, polska gospodarka może wrócić na „ścieżkę dynamicznego rozwoju”, ale potrzebuje więcej siły roboczej.

Zdaniem Gowina „ręce a przede wszystkim mózgi, umysły” należy „importować” z krajów, które są „bliskie kulturowo”. Nie jest to zresztą pierwsza tego typu wypowiedź wiceszefa rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Gowin jest w obozie władzy jednym z głównych orędowników masowej imigracji do naszego kraju.

Na podstawie: wnp.pl.

Zobacz również: