Szwedzka policja zaktualizowała swoją słynną listę dotyczącą „miejsc problematycznych”, znajdujących się głównie na przedmieściach tamtejszych miast. Wszystkie trzy nowe miejsca znajdują się w regionie Sztokholmu, a na jednym z nich znajduje się nawet lokalny uniwersytet. Ogółem lista liczy sobie obecnie sześćdziesiąt pozycji.

Strefy „no go” w Szwecji zostały rozszerzone o trzy nowe lokalizacje, wszystkie znajdujące się w regionie (odpowiednik polskiego województwa) Sztokholmu. Dzielnica Visättra we Flemingsbergu została więc oznaczona jako „obszar zagrożony”, osiedle Nacka w Fisksätra jako „obszar wrażliwy”, natomiast Valsta w Sigtunie jako „obszar ryzyka”.

Jednocześnie szwedzka policja poinformowała o poprawie sytuacji w dwóch lokalizacjach. Z listy „miejsc problematycznych” usunięto więc Rannebergen w Göteborgu i Klockaretorpet w Norrköping. Funkcjonariusze twierdzą przy tej okazji, że widoczne są zmiany w pozytywnym kierunku, choć w wielu dzielnicach sytuacja nie zmienia się ani w dobrym, ani też w złym kierunku.

Obecnie osławiona szwedzka lista „miejsc problematycznych” liczy sobie około sześćdziesięciu obszarów. Są one podzielone na wspomniane wyżej trzy kategorie, czyli na „obszary zagrożone”, „obszary wrażliwe” i „obszary ryzyka”.

Na podstawie: friatider.se, sverigesradio.se.