Pośród tłumu uchodźców przekraczających polsko-ukraińską granicę rozpoznano kobietę mającą mieć za sobą współpracę z terrorystycznym Państwem Islamskim. Obywatelka Uzbekistanu została przewieziona do polskiego aresztu. Ogółem służby od początku wojny na Ukrainie miały zatrzymać na granicy prawie 80 przestępców.

Reporter Radia ZET Rafał Miżejewski jako pierwszy poinformował opinię publiczną o przypadku współpracowniczki samozwańczego kalifatu, która próbowała przekroczyć polsko-ukraińską granicę i przedostać się na terytorium naszego kraju. Informacja została następnie potwierdzona przez Marię Pętkowską, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Obywatelka Uzbekistanu współpracująca z Państwem Islamskim została zatrzymana przez służby i przetransportowana do polskiego aresztu. Obecnie o jej dalszym losie decydować będzie sąd. Pętkowska podkreśliła w rozmowie z Radiem ZET, że kobieta wyglądała niepozornie, ale „tak wyglądają te struktury”.

Przy tej okazji rozgłośnia przekazała również inne interesujące dane. Okazuje się, że od początku wojny na Ukrainie, czyli od 24 lutego, zatrzymano w sumie 80 osób poszukiwanych głównie przez Interpol. Samą granicę polsko-ukraińską mieli zaś przekroczyć obywatele 150 różnych państw.

Na podstawie: radiozet.pl.