Psy policyjne w Kalifornii okazały się być reliktem „rasizmu”

Komitet Bezpieczeństwa Publicznego Zgromadzenia Kalifornii zatwierdził nową ustawę dotyczącą sposobu zatrzymania podejrzanych o przestępstwa. Amerykański stan zdecydował się na zakazanie używania psów policyjnych, bo miały one wykazywać się "uprzedzeniami rasowymi i przemocą" wobec osób o czarnym kolorze skóry. Kalifornijski parlament przegłosował "Assembly Bill 742", czyli ustawę zakazującą używania psów policyjnych do aresztowań, zatrzymań lub do jakiejkolwiek formy kontroli tłumu. Zwierzęta wciąż będą mogły być natomiast używane do zadań z zakresu ratownictwa, przeszukiwania gruzów, wykrywania materiałów wybuchowych i poszukiwania narkotyków. Zmiany...
Więcej

Ameryka oskarża Polskę o naruszanie praw człowieka

Stany Zjednoczone zarzucają naszemu państwu nieprzestrzeganie praw człowieka i naruszanie zasad wolności słowa. Według Departamentu Stanu USA wątpliwości budzi zwłaszcza zatrzymywanie dziennikarzy, którzy chcieli relacjonować kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Poza tym w swoim raporcie przypomina on o procesach sądowych wobec lewicowo-liberalnych aktywistów. Każdego roku amerykański Departament Stanu publikuje analizę dotyczącą stopnia przestrzegania praw człowieka na całym świecie, realizując w ten sposób polecenie Kongresu Stanów Zjednoczonych. Zazwyczaj składa się on z opinii dotyczących wolności mediów, dyskryminacji mniejszości etnicznych i religijnych czy...
Więcej

Iran wzywa Francję do przestrzegania praw przeciwników reformy emerytalnej

We Francji trwają coraz bardziej gwałtowne protesty przeciwko reformie emerytalnej prezydenta Emmanuela Macrona. Brutalne zachowanie tamtejszej policji wobec demonstrantów nie umknęło uwadze władz Iranu, wzywających rząd Francji do przestrzegania praw człowieka. Warto przypomnieć, że jesienią Paryż formułował podobne wezwania pod adresem Teheranu, gdy przez ulice irańskich miast przetoczyły się manifestacje feministek. W czwartek odbyły się największe jak dotąd demonstracje przeciwników zmian proponowanych przez obóz polityczny Macrona. Na ulicach samej francuskiej stolicy pojawiło się blisko 800 tys. osób. Protestom krytyków reformy...
Więcej

Kandydat na prezydenta Francji Éric Zemmour skrytykował funkcjonowanie Sojuszu Północnoatlantyckiego, jako struktury działającej głównie w interesie przemysłu zbrojeniowego Stanów Zjednoczonych. W związku z tym postuluje on opuszczenie struktur wojskowych NATO i blokowanie przyjęcia Ukrainy do tej organizacji.

Publicysta i lider ruchu „Rekonkwista” wystąpił w programie telewizyjnym stacji  France 5. Pytał się w nim retorycznie, jakie korzyści przynosi obecnie Francji obecność w NATO. Jego zdaniem sojusz służy obecnie tylko interesom amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, zaś Europa z tego powodu poddaje się protektoratowi Stanów Zjednoczonych.

Zemmour opowiada się więc za wizją Francji jako państwa niezależnego, które nie jest częścią NATO jako sojuszu wojskowego. Jednocześnie chce on jednak pozostać w strukturach politycznych tej organizacji, aby blokować przystąpienie do niej Ukrainy.

Ponadto kandydat na prezydenta Francji skrytykował demonizowanie Rosji i jej prezydenta Władimira Putina przez Amerykanów. Francja w jego wizji polityki międzynarodowej powinna być przyjacielem Rosji, czyli musi przestać realizować amerykańskie interesy polegające na popychaniu Europy ku konfliktowi z Rosją.

Zdaniem Zemmoura obecnie USA „nie mają nic do roboty na Ukrainie i w Gruzji”, natomiast samo NATO nie powinno być ani antyrosyjskie, ani antychińskie.

Na podstawie: pap.pl, lanouvelletribune.info.

fot. twitter.com/julestorres17.

Poprzedni post"Wielka Rezygnacja" doprowadzi do automatyzacji pracy Następny postPracownicy Solarisa walczą o podwyżki